piątek, 18 grudnia 2015

Napisz, czytaj - Listy!

Cześć czytelniku. Jeśli się zgubiłeś lub jesteś fanem moich tekstów, to mam okazje Cię poinformować, że jesteś jedną z pierwszych osób, która widzi nowy szablon na moim blogu. Postanowiłem go zmienić, bo poprzedni miał duży rozmiar i nie fajnie wyglądało to wszystko. Szablon pobrałem ze strony "Zaczarowane szablony" (link do strony).

Przechodząc do dzisiejszego tematu listy. Kiedyś była to jedyna forma kontaktowania się na odległość, w dzisiejszych czasach już mało kto pisze do siebie listy, jednak istnieją takie osoby. Ja sam dwa lata temu wymieniałem się listami ze znajomymi i bardzo mi się podobało i mam zamiar do tego wrócić, ale chcę się podjąć wyzwania i wymienić z wami czytelnikami. Jeśli jesteś chętny na taką wymianę zostaw informację i adres e-mail, abym mógł się z Tobą skontaktować. Według mnie listy są lepszą formą korespondencji niż pisanie sms-ów, czy poprzez portale społecznościowe. W listach można przekazać cząstkę "duszy", przekazać odrobinę dobroć, czułości, przyjaźni i dobrych chęci, można również przekazać smutki, żale, które leżą nam na sercu. Kiedyś nasi rodzice (przynajmniej moi) pisali do siebie listy informując co się dzieje u nich. W domu znalazłem, kiedyś taki list przypadkiem podczas sprzątania na półce z książkami. Sam chowam swoje "skarby" papierowe w lekturach, do których nikt u mnie w domu nie zagląda. U mnie w domu co święta mama dostaje kartkę świąteczną od pewnego pana, którego poznała w szpitalu, myślę że to bardzo miłe, chodź nie widzieli się bardzo długo, a jednak pamiętają o sobie.
Wiem, że trudno jest komuś zaufać i rozpocząć wymianę z obcymi osobami, bo teraz jest wiele oszustów w naszych czasach, dlatego jeśli nie znajdą się chętne osoby zrozumiem to. Liczę jednak, że znajdą się osoby, które podzielą wspomnieniami co czuły, gdy dostały list od jakiegoś znajomego czy znajomej.
Lubię pisać listy, chodź ciężko mi się zabierać za nie, ponieważ nie umiem rozpocząć pisania, zawsze miałem z tym problem, czasem nawet jak mam usiąść i pisać post na bloga to mam milion pomysłów, ale nie umiem zacząć i rezygnuje z pisania na rzecz innych spraw (o tym pojawi się notka jeszcze podczas urodzinowego postu)
Dziś to na tyle z mojej strony, jeśli interesuje Cię akcja z listami napisz w komentarzu jak wspominałem wyżej e-maila. W ciągu kilku dni trochę będzie sportowo, ponieważ będzie podsumowanie eliminacji do Euro 2016, grupowych spotkań Ligi Mistrzów, podsumowanie połowy sezonu ekstraklasy, a także o klubowych Mistrzostwach Świata, losowaniu par Ligi Mistrzów i przede wszystkim o grupach Euro 2016.

4 komentarze:

 1. Ciekawa opcja pisze się magdar88@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. często pisałam listy ;) swego czasu ;)
  http://swiat-weni.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że w obecnych czasach zrezygnowano właśnie z takiej formy kontaktu. Teraz są Facebooki i inne strony, na których można się komunikować. Chociażby Skype wyklucza już pisanie listów, bo tam można prowadzić wideorozmowy z osobą z innego kraju czy kontynentu.
  Pozdrawiam http://takpoprostuzyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń